Edit Content

Wydawnictwo

Biuletyn informacji publicznej

Konferencje

Jubileuszowa X Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego: „RATOWANIE – WSPÓLNA SPRAWA”. Gdynia, 4-6 czerwca 2024 r.

 

Jubileuszowa X Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego:
„RATOWANIE – WSPÓLNA SPRAWA”.
Gdynia, 4-6 czerwca 2024 r.

 

4–6 czerwca 2024 r. odbędzie się jubileuszowa – X Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego której hasło przewodnie brzmi: RATOWANIE – WSPÓLNA SPRAWA. Wszystko, co już od lat wiadomo o tym wydarzeniu, to to, że mowa na nim zawsze o rozwoju zawodowym pielęgniarek i pielęgniarzy ratowniczych, o nowych obszarach zdobywanej przez nich wiedzy oraz umiejętności.

Czym to, mające przede wszystkim cel naukowo-dydaktyczny, ale też mocno skupiające się na integracji środowiska, wydarzenie może zaskoczyć w 2024 roku? Być może tym, jak interdyscyplinarne i jak medialne się stało. Jak wielu skupi pielęgniarzy i pielęgniarek z zespołów ratownictwa i SOR, ale też medyków wszystkich specjalizacji, lekarzy, ratowników medycznych – na różnych etapach ścieżki zawodowej – a także każdego, kto na co dzień współpracuje z przedstawicielami ratownictwa medycznego.

Zgodnie z pierwotnym zamysłem konferencje PTPR za każdym razem odbywają się w różnych miejscach Polski – zawsze w porozumieniu z regionalnymi izbami pielęgniarskimi i uniwersytetami – po to, by ułatwić uczestnictwo osobom z całego kraju. Tym razem spotkamy się w Gdyni.

Skoro zaś spotykamy się w stolicy polskiej kinematografii, zostajemy przy filmowych scenariuszach. Jubileusz to wszak doskonała okazja, by nieco zaszaleć. Dlatego w warstwie wizualnej i w samych tytułach sesji pojawiły się odniesienia do znanych obrazów filmowych i bohaterów zbiorowej wyobraźni. Może też dlatego, że to właśnie wyobraźnia pozwala uniknąć niebezpieczeństwa, a w rezultacie spotkania z nami, kiedy jesteśmy w pracy. Poza tym ratowanie to naprawdę wspólna sprawa, nie tylko dla bohaterów.

Zachęcamy do wzięcia udziału w X Konferencji PTPR. Niebawem podamy Państwu kolejne szczegóły wydarzenia!

Informacje o wydarzeniu na stronie internetowej: https://ptpr.mimesis.com.pl/

 

Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego
Marek Maślanka