Edit Content

Wydawnictwo

Biuletyn informacji publicznej

Szkolenia

Bezpłatny webinar „Jak uspokoić pęcherz moczowy w ciąży i po porodzie? Profilaktyka, diagnostyka i leczenie”, 27 listopada 2023, godz. 19.00-20.00 w serwisie edukacjapacjenta.pl

 

Bezpłatny webinar „Jak uspokoić pęcherz moczowy w ciąży i po porodzie? Profilaktyka, diagnostyka i leczenie”,
27 listopada 2023, godz. 19.00-20.00 w serwisie edukacjapacjenta.pl

 

Szacuje się, że NTM dotyka około 16-60% populacji, w tym około 25% kobiet po porodzie. W III trymestrze ciąży wiele kobiet zaniepokojonych jest pojawieniem się problemu trzymania moczu. Sytuacja ta związana jest z sytuacją, kiedy to powiększona macica naciska na pęcherz moczowy, a cewka moczowa i mięsień zwieracza cewki moczowej ulegają stopniowemu rozciągnięciu i wydłużeniu. U kobiet po porodach naturalnych może wystąpić uszkodzenie mechanizmu pracy zwieracza lub też brak odczuwania potrzeby oddania moczu. To problem miliona Polek, ale do specjalistów zgłasza się jednak tylko niewielka liczba pacjentów. Jak diagnozować NTM i uspokoić pęcherz moczowy w ciąży i po porodzie? Na te i inne pytania odpowie podczas webinaru dr hab. n. o zdr. Beata Pięta, Prezes Polskiego Towarzystwa Położnych.

Webinar jest realizowany w ramach programu edukacyjnego Akademia Pielęgniarstwa i Położnictwa Sudocrem Expert w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Położnych. Patronat honorowy nad programem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Partnerem programu jest Teva.

Strona z bezpłatną rejestracją na webinar:
https://www.edukacjapacjenta.pl/webinary/vimeo/31/sudocrem-27-11-2023#pageMain