Edit Content

Wydawnictwo

Biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Program obserwacji niemowląt dla rodzin z małymi dziećmi „Szkolenia w zakresie teorii więzi oraz psychoanalitycznie zorientowanej psychoterapii relacji rodziców i niemowląt”

 

Program obserwacji niemowląt dla rodzin z małymi dziećmi
„Szkolenia w zakresie teorii więzi oraz psychoanalitycznie zorientowanej psychoterapii relacji rodziców i niemowląt”

 

Zapraszamy rodziny z małymi dziećmi do uczestniczenia w programie obserwacji niemowląt. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie poszukuje rodziców, którzy wyrażą zgodę na udział swojej rodziny w praktycznej części „Szkolenia w zakresie teorii więzi oraz psychoanalitycznie zorientowanej psychoterapii relacji rodziców i niemowląt”, związanej z obserwacją niemowlęcia. Obserwacja niemowlęcia prowadzona będzie w domu rodzinnym niemowlęcia przez jedną godzinę raz na dwa tygodnie, przez około 2-3 miesiące (4-6 spotkań). Obserwacja polega na dyskretnej obecności obserwatora w miejscu, gdzie przebywa dziecko z rodzicami, w czasie gdy rodzina wykonuje swoje codzienne czynności. Obserwatorami niemowlęcia będą doświadczeni psychoterapeuci, a zgromadzony podczas obserwacji materiał badawczy będzie wykorzystany wyłącznie podczas szkolenia i objęty będzie tajemnicą zawodową.

Obserwacja będzie odbywała się w okresie styczeń/luty 2024 r. Zapraszamy rodziny z dzieckiem urodzonym w okresie od maja 2023 do grudnia 2023 r. miesiąca życia roku życia, mieszkające w Krakowie. Bardzo liczymy na Państwa pomoc i udział w projekcie.

Kierownikiem szkolenia jest lek. med. Tomasz Ptak

Jeśli rozważają Państwo zgłoszenie się, prosimy o kontakt z koordynatorami szkolenia: dr Urszulą Miernik, kom. 501 087 722, mgr Piotrem Marcinkowskim 790 483 453, mgr Anną Nowak 605 306 630 i mgr Anną Saramowicz 507 152 154 .

Szkolenie poprowadzi Pani Tessa Baradon, wieloletni pracownik Anna Freud Centre w Londynie, Konsultant do Spraw Zdrowia Psychicznego Niemowląt w Brytyjskim Funduszu Zdrowia, kierownik programu Szkolenia w Zakresie Terapii Diady Matka-Dziecko w Brytyjskim Stowarzyszeniu Psychoterapii i Psychoanalizy Dzieci oraz lek. med. Tomasz Ptak, specjalista psychiatrii, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 

Informacja szczegółowa