Edit Content

Wydawnictwo

Biuletyn informacji publicznej

Szkolenia

Blok edukacyjny “Jak przerwać dramat dzieci krzywdzonych?”

Blok edukacyjny “Jak przerwać dramat dzieci krzywdzonych?”

 

Fundacja ad vocem rozpoczyna rekrutacje do kolejnej edycji projektu edukacyjnego pt. „Jak przerwać dramat dzieci krzywdzonych?” realizowanego w ramach 3-letniego programu NOWEFIO2023 z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Podobnie jak w poprzednich edycjach, celem projektu jest edukacja szeroko pojętej społeczności małopolskiej w zakresie rozpoznawania, skutecznej pomocy i przeciwdziałania przemocy wobec dzieci.

W ramach projektu przeprowadzony zostanie 52-godzinny cykl szkolenia dla osób zawodowo pracujących z dziećmi lub na ich rzecz: pedagogów szkolnych, nauczycieli, psychologów, nauczycieli przedszkolnych, pielęgniarek, kuratorów, pracowników socjalnych, studentów pedagogiki oraz pracy socjalnej itp., osób pracujących w szkołach, przedszkolach, żłobkach, placówkach opiekuńczo -wychowawczych, świetlicach, placówkach pomocy społecznej i innych placówkach pracujących na rzecz dzieci.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu. 52-godzinny program edukacyjnym, który składa się z 3 bloków tematycznych: medycznego, psychologicznego, prawnego i obejmuje 26 godzin wykładów, 26 godzin warsztatów oraz 4-godzinne seminarium. Wykłady i warsztaty odbywać się będą w dni robocze, na ogół raz w tygodniu w godzinach od 8:30 do 15:00 (kwiecień- wykłady, maj/ czerwiec- warsztaty), a seminarium i konferencja podsumowująca w jedną z sobót na przełomie czerwca i lipca.

Szkolenie ma rekomendację Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Udział w szkoleniu i materiały szkoleniowe są bezpłatne.

 

1. Komunikat nr 2 -2023 z informacja o projekcie i zasadach rekrutacji

2. Formularz zgłoszeniowy

3. Program 52-godzinnego cyklu szkoleń