Edit Content

Wydawnictwo

Biuletyn informacji publicznej

Konferencje

XI KONFERENCJA “PRAKTYCY PRAKTYKOM” NOWE WYZWANIA W OPIECE PIELĘGNIARSKIEJ I POŁOŻNICZEJ

 

 

XI KONFERENCJA “PRAKTYCY PRAKTYKOM”
NOWE WYZWANIA W OPIECE PIELĘGNIARSKIEJ I POŁOŻNICZEJ

Kraków, Teatr Ludowy Scena Stolarnia, 10 maja 2023 r.

 

Standardy postępowania z dzieckiem maltretowanym, jak powinna wyglądać opieka nad kobietą po cięciu cesarskim, nowoczesne metody w opiece pielęgnacyjnej nad dzieckiem i dorosłym z atopowym zapaleniem skóry – to tylko niektóre tematy konferencji z cyklu „Praktycy- Praktykom”, edycji pielęgniarsko-położniczej organizowanej 10 maja br. przez pielęgniarki i położne ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Tegoroczny program został tak skonstruowany, aby obejmował różnorodne zagadnienia i zainteresował zarówno personel podstawowej opieki zdrowotnej, jak i pielęgniarki środowiskowe, ale też pracowników żłobków, przedszkoli, szkół, domów pomocy społecznej.

Patronatem honorowym konferencję objął Tadeusz Wadas, Przewodniczący Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Wymienić uwagi i podyskutować o problemach pielęgniarek będzie można 10 maja br. w Teatrze Ludowym. Udział w konferencji jest bezpłatny, a uczestnikom przysługiwać będą punkty edukacyjne. Po części merytorycznej jest zaplanowany spektakl.

Elżbieta Głowa, Pielęgniarka Naczelna w „Żeromskim”, podkreśla, że szczególnie teraz dzielenie się wiedzą, najnowszymi informacjami, praktycznymi rozwiązaniami i obserwacjami oraz wiarygodnymi danymi jest szczególnie ważne.

– Dzięki ścisłej współpracy szpitali z przychodniami podstawowej opieki zdrowotnej pacjenci są szybciej diagnozowani, trafiają do właściwego specjalisty. Nie tracimy cennego czasu, gdy liczy się każda minuta. Należyta opieka pielęgniarska jest priorytetowa- zaznacza Marta Czubaj-Kowal, przewodnicząca Komitetu Naukowego.

Szczegółowy program konferencji i rejestracja:
https://zeromski-szpital.pl/edycjapielegniarska/

Wszelkie pytania można wysyłać na adres: agorska@zeromski-szpital.pl; dzwonić pod numer 12 622 92 47.

 

PROGRAM KONFERENCJI