Edit Content

Wydawnictwo

Biuletyn informacji publicznej

Konferencje

VI Ogólnopolska Konferencja Pielęgniarstwa Operacyjnego w Onkologii „Pielęgniarstwo operacyjne – profesjonalny projekt multidyscyplinarny”

 

VI Ogólnopolska Konferencja Pielęgniarstwa Operacyjnego w Onkologii
„Pielęgniarstwo operacyjne – profesjonalny projekt multidyscyplinarny”
15 – 16 września 2022 r. w Poznaniu

 

Spotkanie jest organizowane przez Pielęgniarki i Położne Operacyjne Wielkopolskiego Centrum Onkologii, Zespół Pielęgniarek Operacyjnych ORPiP w Poznaniu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chirurgii Małoinwazyjnej.

Podczas dwudniowej konferencji uczestnicy będą mogli wziąć udział w sesjach naukowych, warsztatach oraz zapoznać się z tym, jak zmienia się nasza praca w zmieniających się warunkach geopolitycznych.

Na VI już Konferencji przedstawimy pracę pielęgniarek operacyjnych i anestezjologicznych w warunkach po pandemicznych. Poruszymy ważne tematy z zakresu chirurgii ogólnej i rekonstrukcyjnej nie tylko z powodów onkologicznych. Nie zapomnimy również o nowościach, jakie na rynku pielęgniarstwa operacyjnego w onkologii wydarzyły się w minionym okresie.

Przedstawimy również zagadnienia z zakresu Prawa Zamówień Publicznych, które niezmiennie cieszą się popularnością, oraz poruszymy temat zdarzeń niepożądanych, występujących na bloku operacyjnym w kontekście naszej codziennej pracy.

Nie zabraknie tematu współpracy bloku operacyjnego z centralną sterylizacją, jak zawsze budzącego wiele emocji. Postaramy się odczarować pracę Centralnej Sterylizacji.

Konferencja będzie miała formułę stacjonarną z możliwością przekazu on-line.

Lista prelegentów nie jest jeszcze zamknięta. Zachęcamy do współpracy i dzielenia się własnymi doświadczeniami z Koleżankami i Kolegami z całej Polski.

Zapraszamy do Poznania nad piękne jezioro Maltańskie, gdzie czeka na Was moc atrakcji !

Komitet Organizacyjny:

  • Anna Czapla – Wielkopolskie Centrum Onkologii, Poznań
    anna.czapla@wco.pl, tel. 604 799 823
  • Jolanta Plens – Gałąska – Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu
    jolapg@wp.pl tel. 608 658 027
  • Bartosz Kasznia – Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Chirurgii Małoinwazyjnej
    kpowo@o2.pl tel. 691 460 809