X

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informuję, że:

  1. Administratorami Pani/Pana danych osobowych jest Małopolska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Krakowie ul. Szlak 61, 31-153 Kraków.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Małopolskiej Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 61, 31-153 Kraków email: bartosz.wlodarczyk@oiodo.pl lub listownie na adres: Małopolska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych ul. Szlak 61, 31-153 Kraków;
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań wynikających z ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej Dz.U. 2011 nr 174 poz. 1039, ustawy z dnia 1 lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych Dz. U. 2011 nr 174 poz. 1038 oraz zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).
  4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez czas niezbędny do wykonania zadań ADO w związku z realizacją ustawy z dnia 1 lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych Dz.U. 2011 nr 174 poz. 1038 oraz przez okres wymagany przez przepisy prawa.
  5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu.
  6. Odbiorcami danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty współpracujące z ADO w celu realizacji zadań wynikających z przepisów prawa.
  7. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego -Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących, narusza przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanego celu.
Przechodzę do serwisu
Menu

Konferencje, Szkolenia

 

Szanowni Państwo,

Z  serdecznie zapraszamy Państwa do  wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie szkoleniowym dla pielęgniarek i pielęgniarzy z obszaru komunikacji z pacjentem z zaburzeniami psychicznymi i jego rodziną. 

Projekt jest inicjatywą Szpitala Babińskiego w Krakowie, który opracował autorski program dwudniowego szkolenia warsztatowego. Udział w projekcie jest dla uczestników bezpłatny.

Szkolenia odbędą się w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie, Miechowie, Nowym Targu i Oświęcimiu. Pierwsze szkolenia ruszyły już w styczniu 2018r.

Coraz więcej Polek i Polaków cierpi na zaburzenia psychiczne. Szacuje się, iż co najmniej jedna trzecia pacjentów zgłaszających się do specjalistów różnych specjalności, ma zaburzenia psychiczne. Wyzwania cywilizacyjne, stres, natłok zadań i bycie on-line nie sprzyjają, co gorsze, są przyczyną pogarszającego się stanu zdrowia psychicznego wielu osób. Według danych z ZUS, w ciągu ostatnich sześciu lat liczba wolnych dni, które pracownicy wzięli z powodu zaburzeń psychicznych, wzrosła o ponad 70 procent.

Zwiększenie występowania chorób i zaburzeń psychicznych wiąże się w konsekwencji z większą ilością pacjentów/ klientów korzystających z usług służby zdrowia, nie tylko wyspecjalizowanych przychodni psychiatrycznych ale i ośrodków zdrowia, pielęgniarek, lekarzy pierwszego kontaktu, czy też pracowników rejestracji czy aptek.

Z badań i rozmów, które przeprowadzili eksperci Szpitala Babińskiego wynika, iż pracownicy służby zdrowia, w tym zwłaszcza lekarze, pielęgniarki, pracownicy rejestracji, farmaceuci widzą dużą potrzebę podniesienia własnych kompetencji w pracy z pacjentami z zaburzeniami psychicznymi: „brakuje nam narzędzi, wiedzy, w jaki sposób poprowadzić pacjenta który ma trudności i zaburzenia psychiczne lub jest w kryzysie; często brakuje nam wiedzy ale i czasu na to aby spokojnie móc porozmawiać z pacjentem, czasem dopiero po czasie, pojawia się refleksja, że dana osoba ma zaburzenia psychiczne i że powinniśmy poświęcić jej więcej czasu, lub inaczej pokierować rozmową.”

Wszelkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Panią Jolantą Chmielarczyk - Wdówką, telefon: 504-947-744, e-mail: jolanta.wdowka@babinski.pl oraz na stronę projektu: http://www.kontaktwleczeniu.pl/.

Zapraszamy też do zapoznania się z ciekawym artykułem na temat relacji pacjent – pielęgniarka, opracowanym przez ekspertów projektu: https://kontaktwleczeniu.pl/pielegniarka_pacjent.html
 
 

Plakat

Ulotka


 
* * *

 

XVI Konferencja Naukowo–Szkoleniowa
nt. „Żywienie enteralne i parenteralne”


 

Zaproszenie i Karta zgłoszenia

Program KonferencjiKatowice, 28 września 2018 r.

 

* * *

Konferencja

"Zarządzanie w pielęgniarstwie i położnictwie kluczowym procesem
dla funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej"

 

 

Szczegółowa informacja i formularz zgłoszeniowy

 

Warszawa, 15-16 października 2018 r.

 

* * *

 

III Konferencja Pielęgniarek i Położnych
 Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia
„Rola położnej w życiu człowieka. Optymalizacja pracy położnej poprzez wykorzystanie narzędzi IT”

 

 

Szanowni Państwo,


Serdecznie zapraszamy do udziału w III Konferencji Pielęgniarek i Położnych, Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia pt. „Rola położnej w życiu człowieka. Optymalizacja pracy położnej poprzez wykorzystanie narzędzi IT”.

Termin: 23 październik 2018 r. , godz. 10.00

Miejsce: Katowice, ul. 1 Maja 133

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja ma charakter ogólnopolski i dedykowana jest dla położnych, które w swojej pracy mają kontakt z kobietą ciężarną i noworodkiem. Konferencja będzie niepowtarzalną okazją dla uczestników do poszerzenia wiedzy, wymiany poglądów i spotkania wybitnych ekspertów. Podczas spotkania zostaną przedstawione zarówno najnowsze informacje merytoryczne dotyczące pracy położnej, jak i innowacyjne rozwiązania IT wspomagające pracę położnych.

Konferencja została objęta patronatem honorowym NRPiP i OIPiP .

Organizatorem konferencji jest firma KAMSOFT, która od ponad 32 lat jest obecna na rynku ochrony zdrowia. Główną działalnością firmy KAMSOFT S.A. jest projektowanie i wytwarzanie specjalistycznego oprogramowania dedykowanego placówkom medycznym, które usprawnia pracę m.in. pielęgniarek i położnych.
Firma KAMSOFT dostrzegając ogromną rolę pielęgniarek i położnych w opiece zdrowotnej już po raz trzeci organizuje dedykowaną tej grupie zawodowej konferencję.

Serdecznie zapraszamy do udziału w niniejszym wydarzeniu.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie www.osoz.pl

 

Informacja szczegółowa

 

Katowice, 23 października 2018 r.

 

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej
x

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.